SABEL, med stålbalja, artilleriet, Tyskland, 1900-talets första hälft.

307285. SABEL, med stålbalja, artilleriet, Tyskland, 1900-talets första hälft.

Enligt märkning på klingan; Klevesches Feld-Artillerie-Regiment Nr.43. Klingans längd 82 cm.

Omfattande slitage/skador. Balja med bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 967