Innerdiameter ca 1 - 2 cm.
3 st ringar otydligt stämplade.
2 st Nordiska Juvelaktiebolaget, Stockholm, 1941 samt 1947.
1 st Alton Guldvaru Ab, Falköping, 1969.
1 st stämplad GG, Falun, 1909.
Bruksslitage.
Innerdiameter ca 1 - 2 cm.
Bruksslitage.