307145. PARTI NYSILVERBESTICK, 40 delar, "Vasa", Jacob Ängman, Mema-Gab, 1900-tal.
Dekor av Vasa-ättens symbol sädeskärven formgiven 1921
12 knivar,
14 gafflar
6 förrättsgafflar
6 matskedar
Såssked
Uppläggninssked
Stämplade Prima NS Alp.
Monogramgraverade S.L.
Bruksslitage.