TAKFOTOGENLAMPA, jugend, mässing/glas, tidigt 1900-tal, höjd 137 cm.

307099. TAKFOTOGENLAMPA, jugend, mässing/glas, tidigt 1900-tal, höjd 137 cm.

Glaskupa med lös mässingsdekoration. 9 ljushållare.

Slitage. Smärre nagg upptill på glaskupa.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 934