307096. VEVGRAMMOFON, samt stenkakor, 46 delar, 1900-talets första hälft.
Vevgrammofon samt 45 stenkakor, mestadels svensk musik
Vevgrammofon, längd 32, bredd 35, höjd 16,5 cm, storlek avser endast grammofonens hölje.
Bruksslitage, fläckar, vissa fodral till stenkakor med skador, ej genomgångna.