3069890. SKED, silver. K. Andersson, Stockholm 1914.
Förgylld. Dekor i form av riksvapnet med kunglig krona. Baksidan med valspråket; "Med folket för fosterlandet". Längd ca 21 cm, vikt ca 65g.
Proveniens; Aron Oskarsson, Finspång.