PLÅTLEKSAK, Chrysler, New Yorker, Rock Valley Toys, Japan, 1950-tal.

306989. PLÅTLEKSAK, Chrysler, New Yorker, Rock Valley Toys, Japan, 1950-tal.

Tillverkad av Alps/Iwaya. Längd 36 cm. Friktionsdriften fungerar. Färger i gult och rött.

Mindre bruksslitage. Taket med mindre färgbortfall.

Antal besök: 5 112