MATSALSMÖBLEMANG i rokokostil, 9 delar, 1900-tal.

306947. MATSALSMÖBLEMANG i rokokostil, 9 delar, 1900-tal.

Grupp i mahognyfaner bestående av 6 stolar samt bord med 2 iläggsskivor
Stolar med genombruten ryggbricka
Stoppad sits, fast underskiva
Sammetsklädsel
Rygghöjd 98 cm
Bord, höjd 73 cm, längd 163 cm, höjd 73 cm
2 iläggskivor, bredd 56 cm med sargkant.
Totallängd 275 cm.

Bruksskick
Klädsel med slitage
Bord med repor, ben med jack.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stoppad sits, fast underskiva
Sammetsklädsel
Rygghöjd 98 cm
Totallängd 275 cm.

Bruksskick
Klädsel med slitage
Bord med repor, ben med jack.

Antal besök: 1 028