DESINFEKTIONSAPPARAT, 1900-tal.

3067694. DESINFEKTIONSAPPARAT, 1900-tal.

Höjd: ca 38,5 cm
DIameter: ca 17 cm

Skyltmärkt "Desinfektions A.B. Skandia, Malmö", vilket tycks ha varit ett företag som sysslade med skadedjursbekämpning, verksamma sedan åtminstone början av 1920-talet.

Bruksslitage, ytsmuts, anlupen metall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd: ca 38,5 cm
DIameter: ca 17 cm

Antal besök: 285