306684. KÖKSSOFFA, vitmålad, Carl Larsson-stil, 1900-talets första hälft.
Kökssoffa med lös sittdyna
Utrymme för förvaring under dynan
Rygg delvis genombruten samt med klädd del
Längd 137 cm
Djup 63 cm
Rygghöjd 90 cm.
Bruksslitage
Fuktring på dynans klädsel.