STOLAR, 6 st. gustaviansk stil, "axet", 1900-tal.

306533. STOLAR, 6 st. gustaviansk stil, "axet", 1900-tal.

Ryggstödets höjd 93, sitthöjd 46 cm.

En stol med genomgående spricka på ryggstödet, samma stol med bortfall av axmönstret, i övrigt hårt slitage, slagmärken och färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 4 237