SABEL, officer, "Morell & Co". 1800-talets mitt.

306168. SABEL, officer, "Morell & Co". 1800-talets mitt.

Parerplåt med dekor av tre kronor, kanon, standar samt musköter, märkt "Morell & Co" samt klinga märkt "Johan Svengren Eskilstuna". Längd 86 samt klinga 73 cm. Balja saknas.

Slitage. Repor. Märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Repor. Märken.

Antal besök: 3 670