MARIE SIMMULSON. Figurin, keramik, "Fågel", modell "0192M", Upsala-Ekeby. 1900-talets mitt.

306138. MARIE SIMMULSON. Figurin, keramik, "Fågel", modell "0192M", Upsala-Ekeby. 1900-talets mitt.

Röd glasyr, dekor i relief.
Höjd 10,5 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Röd glasyr, dekor i relief.
Höjd 10,5 cm.

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 4 206