DIVERSE SILVERFÖREMÅL, 6 st, silvervikt ca 243 gram, 1900-tal.

306112. DIVERSE SILVERFÖREMÅL, 6 st, silvervikt ca 243 gram, 1900-tal.

1st pokal, Markströms Guldsmeds AB KG, Uppsala, 1941, längd ca 7 cm.
1st pokal, Markströms Guldsmeds AB KG, Uppsala, 1919, längd ca 6,5 cm.
1st pokal, Hallbergs Guldsmeds AB CG, Stockholm 1932, längd ca 10 cm.
1st kopp, okänd namnstämpel, Stockholm, 1931, längd ca 7 cm.
2st skålar, glas samt silver, Dufva AG, Stockholm, 1913 samt 1916.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 141