Mahogny. Krön med äggstavsdekor. Skiva flankerad av svängda ben med rosetter. Tre lådor. Skiva med bakomliggande bl a lådinredning. Längd 100, bredd 50, höjd 154.
Fanerskador. Slitage.
Nyckel/nycklar finns.
Fanerskador. Slitage.
Nyckel/nycklar finns.