VAS, URNA OCH SKULPTUR, stengods och möjligen sten, bland annat Delft, 1900-tal.

305525. VAS, URNA OCH SKULPTUR, stengods och möjligen sten, bland annat Delft, 1900-tal.

Hänkelvas, höjd 45 cm.
Urna med lock, Delft, höjd 40 cm.
Skulptur, Uggla, möjligen sten, höjd 36 cm.

Delfturnan med spricka i botten och knoppen på locket limmad.
Ugglan med mindre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Hänkelvas, höjd 45 cm.

Ugglan med mindre nagg.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 1 101