305318. KAFFEKOPPAR MED FAT, porslin, 27 delar, "Maxim", Gustavsberg.
12 kaffekoppar, höjd 5,6 cm.
14 fat, diameter 13 cm.
Sockerskål, diameter 9 cm.
Bruksslitage.
En kopp med kantnagg.
Några fat med ställvis något ojämn ytterkant.
Mindre nagg i sockerskålen.