305204. BYRÅ, nyrennässans, sekelskiftet 1900.
6 lådor med mässingsbeslag
Främre benpar med kulfötter
Översta lådan med dekor. Dekor av utskuret listverk i pastellage
Höjd 22 cm
Bredd 77 cm
Djup 45 cm.
Bruksslitage
Fanerbortfall, avslag
Repor
Toppskivan delvis blekt.
6 lådor med mässingsbeslag
Främre benpar med kulfötter
Höjd 22 cm
Bredd 77 cm
Djup 45 cm.
Bruksslitage
Fanerbortfall, avslag
Repor
Toppskivan delvis blekt.