TESERVISDELAR, 6 delar, "Vinranka", Arthur Percy, Upsala-Ekeby Gefle.

304920. TESERVISDELAR, 6 delar, "Vinranka", Arthur Percy, Upsala-Ekeby Gefle.

3 tekoppar, höjd 5 cm
3 tefat, diameter 15 cm
Stämplade Vinranka, Percy, Gravyrdekor under glasyren, UE, Upsala Ekeby Gefle.

Bruksskick
Ett fat med undersidig nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

3 tekoppar, höjd 5 cm
3 tefat, diameter 15 cm

Bruksskick
Ett fat med undersidig nagg.

Antal besök: 1 386