Örnfigur i dyk, 1900-tal.

Örnfigur i dyk, 1900-tal.
3047981. Örnfigur i dyk, 1900-tal.

Keramik, naturalistiska former och underglasyrmålning. Örn med lätt spridda vingar på bergbasen. Oläslig signatur i basen. Undersida modellnummer 8528 20 HxBxD: ca. 36 x 33 x 48 cm.

Tecken på ålder. repor och gnidning.

Tema

King of the Skies

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

King of the Skies

Antal besök: 299