PARTI PORSLIN, 6 delar, Bl, a "Blå Måsen" Bing & Gröndahl, Danmark.

304751. PARTI PORSLIN, 6 delar, Bl, a "Blå Måsen" Bing & Gröndahl, Danmark.

Vas "Blå måsen" Höjd 13,5 cm. Märkt Bing & Gröndahl made in Denmark 678.
Kanna "Blå måsen" Höjd 11,5 cm. Märkt Bing & Gröndahl made in Denmark 385.
Skål på fot "Blå måsen" Diameter 20 cm. Höjd 7 cm. Märkt Bing & Gröndahl made in Denmark 428.
Cigarettvas "Blå Måsen" Höjd 6 cm. Märkt Bing & Gröndahl made in Denmark 183.
Såsskål. Längd 17 cm. Höjd 10,5 cm. Märkt Bing & Gröndahl made in Denmark.
Fat med dekor av väderkvarn. Diameter 22 cm. Märkt Denmark Copenhagen handpainted made in Denmark 124-3 93 P.

Fat på fot, nagg.
Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fat på fot, nagg.
Bruksskick.

Antal besök: 1 171