GOTTFRID KALLSTENIUS. Septemberafton.

3044938. GOTTFRID KALLSTENIUS. Septemberafton.

Olja på duk 65,7 x 81,7 cm. Signerad G. Kallstenius.

Motiv från Källvik. Utförd 1904. En större version daterad 1904, 120 x 125 cm,. såldes på Norrköpings Auktionsverk den 22 november 2008, nr. 471.

Gottfrid Kallstenius (1861–1943)

Tema

Gottfrid Kallstenius - En privatsamling

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Antal besök: 1 138