KURT ØSTERVIG. 1912-1986. Barskåp, palisander, Danmark 1960-tal.
3044279. KURT ØSTERVIG. 1912-1986. Barskåp, palisander, Danmark 1960-tal.
Barskåp i palisander med jalusidörrar. Handtag i mässing. Bakomliggande hyll- och låd inredning. Invändigt spegelglas med frostat rutmönster och lös glashylla. Belysning. Två utdragsskivor klädda med svart formica.
Höjd 116 cm
Bredd 120 cm
Djup 45 cm.
CITES-intyg medföljer. Exporttillstånd krävs för export utanför EU.
Jalusidörrar med fanérskador så man behöver iaktta försiktighet när man skjuter vänster dörr. Toppskiva med brännmärke, se bild. Ytslitage.
Belysning fungerade vid inskrivningstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.
Höjd 116 cm
Bredd 120 cm
Djup 45 cm.