JARDINJÄRER i majolika, 2 st, omkring 1900.

304338. JARDINJÄRER i majolika, 2 st, omkring 1900.

Avlång buktig form
Genombrutna hänklar
Fyrfot
Dekor med blomma på skälk, längd 24 cm, stämplad 236
Dekor med druvor, längd 23 cm, stämplad 6426.

Bruksskick
Dekor med blomma med krackeleringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Avlång buktig form
Genombrutna hänklar
Fyrfot

Bruksskick

Antal besök: 1 126