3042992. OLE LYNGGAARD. armband, silver och guld.
Armband i silver, kullås 18 k guld, både armband och lås stämplade Ole L
Armbandets längd 16,5 cm, utan kula och fästen, blir totallängd med kula ca 18 cm, vikt 10,9 g
Kula / lås, diameter 1 cm, vikt 3.,2 g.
Den flätade silverdelen bitvis tilltryckt, i övrigt gott bruksskick.