304185. MATSALSMÖBEL, 5 delar, "Pyramid", Carl Malmsten, 1900-tal.
Bord med 5 iläggsskivor samt 4 stolar.
Brickmärkt.
Bord, längd 140 ( + 55.5 cm x 2).
Bord med smärre fanerskada på skiva. En iläggsskiva med större repa. Smärre repor och stötmärken.Tyg med slitage, ställvis hårdare.