304080. 1920ER JAHRE, FRANKREICH. Antik byst, huvud och dekolletage. Papier-mache naturalistisk. (1/2).
Antik papper mache skyltdocka, ursprung Frankrike, daterad 1920-talet. Naturalistisk målning. Mått ca. 42 x 29 cm.
Version med flisning och brister, kompletterad på platser.