KAFFESERVISDELAR, 44 delar, "Flora Alpina", Svaneholm.

303988. KAFFESERVISDELAR, 44 delar, "Flora Alpina", Svaneholm.

Fältspatsporslin med guldkant och tryckt dekor av svensk fjällflora, Gentiana Nivalis (fjällgentiana)
Genombruten dekor på fat och assietter
Stämplade
12 kaffekoppar, höjd 7 cm
10 kaffefat, diameter 13,5 cm
12 assietter, diameter 17,5 cm.
1 kakfat
1 sockerskål
1 gräddkanna
12 kaffeskedar.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stämplade
12 kaffekoppar, höjd 7 cm
10 kaffefat, diameter 13,5 cm
1 kakfat
1 sockerskål
1 gräddkanna
12 kaffeskedar.

Bruksslitage.

Antal besök: 7 761