303730. CIGARRSKRIN, CG Hallberg, silver samt CIGARETTETUI, nysilver, 1910/20-tal.
Cigarrskrin, CG Hallberg, silver, 1916, längd 20,5, bredd 11,5, höjd 5 cm, bruttovikt 514 gram. Cigarettetui, nysilver, längd 9,5, bredd 8, höjd 1 cm.
Slitage. Svartnat silver. Monogram.