Olja på duk, 73.3 x 81.5 cm. Signerad och daterad Kallstenius 23.
Originalram
Motivet är taget ifrån Månbergets strand. Bryggan i bilden är Kallstenius brygga. I fonden Tättö.
För frågor och konditionrapport, vänligen kontakta cecilia.berggren@auktionsverket.com.