GOTTFRID KALLSTENIUS. Ormbunkar.

3035910. GOTTFRID KALLSTENIUS. Ormbunkar.

Olja på duk, 73.3 x 81.5 cm. Signerad och daterad Kallstenius 23.

Originalram

Motivet är taget ifrån Månbergets strand. Bryggan i bilden är Kallstenius brygga. I fonden Tättö.

För frågor och konditionrapport, vänligen kontakta cecilia.berggren@auktionsverket.com.

Gottfrid Kallstenius (1861–1943)

Tema

Gottfrid Kallstenius - En privatsamling

Gör en kostnadsfri värdering!

Originalram

Tema

Antal besök: 2 192