PABLO PICASSO. Grafik, stor litografi ”Nu et fumeur”. Handrivna bågar handgjorda papper.
303547. PABLO PICASSO. Grafik, stor litografi ”Nu et fumeur”. Handrivna bågar handgjorda papper.
Pablo Picasso (28.10.1881 Malaga - 08.04.1973 Mougins); i detta parti en stor litografi ”Nu et fumeur”, signerad i tryck. Numrerad för hand 1911/2000. Utförande på handgjort papper med vattenstämpel Arches 88. Mått ca. 57 cm x 76 cm.