PABLO PICASSO. Grafik, litografi i begränsad upplaga ur ”Le Visage de la Paix”. (4/6).

303516. PABLO PICASSO. Grafik, litografi i begränsad upplaga ur ”Le Visage de la Paix”. (4/6).

Pablo Picasso (28.10.1881 Malaga - 08.04.1973 Mougins); i detta parti en litografi inramad i passepartout ur serien ”Le Visage de la Paix”, redaktör 1993 Musee National/Maguelli, Vallauris. Grafisk signerad och daterad i tryck, numrerad för hand 1317/2000. Mått ca. 40 x 30 cm/25 x 19 cm.

I gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

I gott skick.

Antal besök: 4 439