BESTICKSERVIS, 79-delar, 830 silver, modell "Prins Albert", Guldsmedsaktiebolaget GAB. 1900-tal. Nettovikt ca 2900 gram.

303313. BESTICKSERVIS, 79-delar, 830 silver, modell "Prins Albert", Guldsmedsaktiebolaget GAB. 1900-tal. Nettovikt ca 2900 gram.

14 st gafflar, längd 18 cm. Vikt 623 gram.
14 st gafflar, längd 21 cm. Nettovikt ca 556 gram.
12 st skedar, längd 18,5 cm. Vikt 647 gram.
12 st dessertgafflar, längd 14,5 cm. Vikt 347 gram.
12 st desserknivar, längd 18 cm. Nettovikt ca 269 gram.
12 st dessertskedar, längd 14,5 cm. Vikt 333 gram.
2 st smörknivar, längd 17,2 cm. Nettovikt ca 63 gram.
1 st såsslev, längd 17,5 cm. Vikt 63 gram.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 182