BYST, "Marcus Aurelius", gips, 1900-tal.

3030870. BYST, "Marcus Aurelius", gips, 1900-tal.

Patinerat gips. Efter italiensk skulptur från 1500-talets slut. Höjd 70 cm.

Smärre bruksslitage, ett litet avslag på hår på huvudets baksida.

Tema

Formstads Utvalda

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Formstads Utvalda

Antal besök: 958