SERVISDELAR, 43 delar, porslin, "Blå Blom", Gustavsberg.

302895. SERVISDELAR, 43 delar, porslin, "Blå Blom", Gustavsberg.

15 st förrättstallrikar, diameter ca 22 cm
1 par ljusstakar
Skål
6 st assietter
6+3 st kaffekoppar med fat,
9 st moccakoppar med fat
1+1 sockerskålar

3 st tekoppar med fat och defekter, 2 st udda tekoppar utan fat, 19 st kaffefat i varierande storlekar medföljer.

Slitage, nagg, sprickor, lagning, 1 sockerskål saknar lock.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 par ljusstakar
Skål
6 st assietter
6+3 st kaffekoppar med fat,
9 st moccakoppar med fat
1+1 sockerskålar

Antal besök: 1 085