VAS, GABRIEL ARGY-ROUSSEAU, "SOUCIS".

3028594. VAS, GABRIEL ARGY-ROUSSEAU, "SOUCIS".

Art Nouveau, pâte-de-verre, glas i vitt, violett, grönt och brunt, med dekor av ringblommor, signerad "G. ARGY-ROUSSEAU", formgiven 1920, undertill stämplad 3340, höjd 14,8 cm.
Janine Bloch-Dermant nr 20.06, s. 182.

Några ytmärken.

Tema

Gallé med flera

Gör en kostnadsfri värdering!

Några ytmärken.

Tema

Gallé med flera

Antal besök: 1 426