NYSILVERFÖREMÅL, 10 st, kaffeset, kandelabrar, askar, 1900-talets första hälft.

302755. NYSILVERFÖREMÅL, 10 st, kaffeset, kandelabrar, askar, 1900-talets första hälft.

Ett par kandelabrar för tre ljus vardera, höjd 40 cm, delbara och utgör alternativt ett par ljusstakar, höjd 25 cm, gravering "På 50-årsdagen 1928"
Kaffekanna, sockerskål, gräddkanna, rokokostil.
Kanna.
4 askar/dosor, varav en av metall/horn.

Slitage, sockerskål skev.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kanna.

Slitage, sockerskål skev.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 102