"The Life of Jesus of Nasareth", med 80 bilder av William Hole.
"Danemarks Riges Historie", L. Holmberg, Tomus II 1733.
Biblia, Lorentz Ludwig Grefing 1762.
Slitage, skador, sidor ej genomgångna.