RING i 18K gulguld besatt med blå sten?, Edlunds Silvervarufabrik Ab, 1941, Stockholm.
302677. RING i 18K gulguld besatt med blå sten?, Edlunds Silvervarufabrik Ab, 1941, Stockholm.
Ring i 18K gulguld besatt med blå sten? i genombruten fattning. Möjligen syntetisk spinell.
Vikt 1,7 gram.
Storlek 16,5/52.
Stämplad BHE, Stockholms stad stämpel, Kattfot, 18K, P8.
Vikt 1,7 gram.
Storlek 16,5/52.