Skålar signerade Ollers höjd 7 respektive 12,5 cm. Kanna Schreuder & Olsson Stockholm höjd 20 cm. 2 fat Schreuder & Olsson Stockholm diameter 32 cm.
Repor och slitage. En skål är graverad.