SKÅP, allmoge, 1700-tal.

SKÅP, allmoge, 1700-tal.
30259. SKÅP, allmoge, 1700-tal.

Ådringsmålad med dekor i form av blomster, järnbeslag, daterat 1784, längd 97, bredd 42, höjd 172 cm.

Slitage, senare underrede och bemålning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 189