CHIFFONJÉ i mahognyfanér. 1800-talets senare hälft.

302592. CHIFFONJÉ i mahognyfanér. 1800-talets senare hälft.

Utskuren dekor på listverk samt pastellage
Överlåda.
Klaff med skrivinredning i form av skåp och 8 lådor
3 underlådor
Höjd 146 cm
Bredd 103 cm
Djup 50 cm.

Slitage och skador
Repor och märken
Nyckel finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Överlåda.
3 underlådor
Höjd 146 cm
Bredd 103 cm
Djup 50 cm.

Slitage och skador
Repor och märken
Nyckel finns.

Antal besök: 1 128