MYNT, 2 mark, silver, Karl XII, 1700.

3025534. MYNT, 2 mark, silver, Karl XII, 1700.

KM# 314
Finhetsgrad 0.6940
Ø 30 mm, vikt 10,20 gram.
Advers: Byst av Karl XII.
Revers: Tre kronor.

Åldersrelaterat slitage. Repor till båda sidor av myntet.

Gör en kostnadsfri värdering!

KM# 314
Finhetsgrad 0.6940
Ø 30 mm, vikt 10,20 gram.
Advers: Byst av Karl XII.
Revers: Tre kronor.

Antal besök: 1 047