BYRÅ, nyrenässans, 6-lådig, 1800-talets slut.

302487. BYRÅ, nyrenässans, 6-lådig, 1800-talets slut.

Metallbeslag, rotfanerade lådfronter, alla lådor låsbara via utfällbar pilaster på ena sidan. Nyckelhål på kortsidan.
Höjd 149, längd 92,5, bredd 63 cm.

Slitage, torrspricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, torrspricka.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 255