VÄGGFOTOGENLAMPA, mässing och glas, 1800/1900-tal.

302486. VÄGGFOTOGENLAMPA, mässing och glas, 1800/1900-tal.

Vägglampa för fotogen
Elekrifierad. Ledat fäste
Fotogenhållare i vitt opakt glas
Kupa med etsad dekor av löv
Längd från väggen ca 29 cm.

Bruksskick
El ej funktionstestad
Kupa med avslag insida på nedre ringen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vägglampa för fotogen
Elekrifierad. Ledat fäste
Kupa med etsad dekor av löv
Längd från väggen ca 29 cm.

Bruksskick
El ej funktionstestad

Antal besök: 1 060