PARTI glas och porslin, 3 delar, bl a urna, Kina, 1900-tal.

302361. PARTI glas och porslin, 3 delar, bl a urna, Kina, 1900-tal.

Urna med hänklar och polykrom dekor med figurscen, fjärilar
Höjd 20 cm
Märkt
Vas och skål i röd glasmassa med dekor av vita linjer, Vicke Lindstrand, Kosta Boda, men omärkta
Vas höjd 29 cm
Skål, höjd 10 cm.

Bruksskick
Urna med bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 20 cm
Märkt
Vas höjd 29 cm
Skål, höjd 10 cm.

Bruksskick
Urna med bruksslitage.

Antal besök: 1 079