MATSERVISDELAR i porslin, 42 delar, K&P, Karlskrona.

302312. MATSERVISDELAR i porslin, 42 delar, K&P, Karlskrona.

Vitt gods med kantförgyllning
11 mattallrikar, diameter 25 cm
10 tallrikar, diameter 22 cm
12 djupa tallrikar, diameter 25 cm
Fat, 39 cm, 2 fat 29 cm
2 uppläggningsfat, längd 25 cm
2 skålar, längd 25 samt 26 cm
Såssnipa, höjd 10 cm
Kanna 18 cm.

Brukskick
Förgyllning med slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vitt gods med kantförgyllning
10 tallrikar, diameter 22 cm
Fat, 39 cm, 2 fat 29 cm
2 skålar, längd 25 samt 26 cm
Såssnipa, höjd 10 cm
Kanna 18 cm.

Brukskick
Förgyllning med slitage.

Antal besök: 902