BORD OCH STOL i trä. 1900-talets första decennier.
302204. BORD OCH STOL i trä. 1900-talets första decennier.
Bord, höjd 65 cm
Diameter 83 cm
Stol med fjäderresår och möbelspikad sadeljord
Grön medaljongklädsel i sidendamast. Dekorband
Rygghöjd 99 cm
Sitthöjd 48 cm.
Bruksskick
Klädsel sliten och med en mindre fläcka.
Bord, höjd 65 cm
Diameter 83 cm
Rygghöjd 99 cm
Sitthöjd 48 cm.
Bruksskick