BORD OCH STOL i trä. 1900-talets första decennier.

302204. BORD OCH STOL i trä. 1900-talets första decennier.

Bord, höjd 65 cm
Diameter 83 cm
Stol med fjäderresår och möbelspikad sadeljord
Grön medaljongklädsel i sidendamast. Dekorband
Rygghöjd 99 cm
Sitthöjd 48 cm.

Bruksskick
Klädsel sliten och med en mindre fläcka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bord, höjd 65 cm
Diameter 83 cm
Rygghöjd 99 cm
Sitthöjd 48 cm.

Bruksskick

Antal besök: 934