BROSCH, 18k guld med slipade stenar, Juvelare AB Joh Pettersson eftr, Stockholm, 1914. Vikt 5,4 gram.

30208. BROSCH, 18k guld med slipade stenar, Juvelare AB Joh Pettersson eftr, Stockholm, 1914. Vikt 5,4 gram.

Filigranarbete med 4 slipade gulbruna stenar.
Tot höjd ca 4 cm.

En sten med skador. Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Tot höjd ca 4 cm.

En sten med skador. Slitage.

Antal besök: 835