KOMMOD / LAVOAR, trä samt marmor, Reg. nr. 15737-28297, Nordiska Kompaniet. 1920-tal.

301830. KOMMOD / LAVOAR, trä samt marmor, Reg. nr. 15737-28297, Nordiska Kompaniet. 1920-tal.

Två skåpdörrar, vit marmorskiva med hylla.
Längd 85,3, bredd 50, höjd 95 cm.

Slitage, nagg på skiva, repor. Senare bemålad, grågrön originalfärg skymtar under målningen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 920